KONST / Litografier / Litografier 14419367
nr 1441 9367
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Litografier, 20 st, Signerad, numrerad 600/700/750 upplaga. Bladets mått: 30x21, oramade lösa blad
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 10 januari 2022
kl 20:27:00
1.000 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson